VSTUPENKY

film kinoukrajina

KINO UKRAJINA: This rain will never stop

Venue
Kino Úsmev
Kasárenské námestie 1
Košice, Slovakia
Tickets
30.06.
18:30
About

This rain will never stop | Цей дощ ніколи не скінчиться | Z dažďa pod odkvap

 

Українська версія та словацькі субтитри.
Ukrajinské znenie a slovenské titulky.

 

Vstupné 5 € poputuje na zbierku pre Ukrajinu.
Вхід 5 євро піде на збір для України.

 

нагороди | ocenenia:

Festival dei Popoli, Italy, 2020

IDFA, the Netherlands, 2020

One World, Czech Republic, 2021

Beldocs, Serbia, 2021

Wiesbaden goEast, Germany, 2021r. Alina Gorlova, Ukrayina/Latvia/Germany/Quatar, 2020, 102’

 

Film zavedie divákov na silnú, vizuálne podmanivú cestu cez nekonečný cyklus ľudstva vojen a mieru. Film sleduje 20-ročného Andriyho Suleymana, ako sa snaží zabezpečiť udržateľnú budúcnosť a zároveň sa orientovať v ozbrojených konfliktoch. Od sýrskej občianskej vojny až po spory na Ukrajine je Andriyho existencia ohraničená zdanlivo večným tokom života a smrti.

 

Фільм веде глядачів потужною та візуально захопливою подорожжю крізь нескінченний людський цикл війни та миру. Фільм слідкує за життям 20-річного Андрія Сулеймана, який намагається забезпечити собі стале майбутнє, водночас працюючи з жертвами збройних конфліктів. Від конфлікту в Сирії до війни в Україні — існування Андрія ніби обрамлене вічним потоком життя і смерті.

 

Alina Gorlova je filmová režisérka a strihačka, ktorá sa narodila a žije na Ukrajine. Vyštudovala Národnú univerzitu divadla, filmu a televízie Karpenko-Kary Kyjev. Režíruje dokumentárne a hrané filmy, reklamy a hudobné videá. Jej celovečerný dokument No Obvious Signs získal štyri ocenenia na Docudays UA a cenu za výnimočný východoeurópsky film na DOK Lipsko. Jej ďalší dokument This Rain Will Never Stop získal ocenenia na národných a medzinárodných filmových festivaloch. Alina Gorlova sa zúčastnila na Berlinale Talents 2019, CIRCLE Women Doc Accelerator a Eurodoc 2020.

 

Trailer: https://vimeo.com/481137081

Tickets
30.06.
18:30