VSTUPENKY

workshop

Workshop písania filmových recenzií

Venue
Kino Úsmev
Kasárenské námestie 1
Košice, Slovakia
Tickets
28.09.
10:00
About

Pozývame vás na intenzívny dvojdňový workshop písania filmových recenzií v Kine Úsmev! Workshop v dňoch 28. – 29. 9. povedie Šárka Jelínek Gmiterková z Ústavu filmu a audiovizuálnej kultúry na Masarykovej univerzite v Brne. 


Naučíte sa na ňom:

  • Ovládnuť žáner filmovej recenzie s ohľadom na periodikum, ktoré výsledný text zverejní.
  • Vyvarovať sa najčastejším a nakrikľavejším chybám vo filmových recenziách.
  • Pravidlá editácie vlastných textov a výstupov.
  • Sprostredkovať čitateľom aj tie oblasti filmových diel (najmä herecké výkony), ktoré sa hlbšej reflexii vzpierajú.

 

PRE KOHO JE WORKSHOP VHODNÝ?

Je ideálny pre študentky a študentov žurnalizmu, filmovej vedy a podobných odborov, ale tiež pre všetkých ďalších záujemcov a záujemkyne o filmové recenzie či cinefilov. 

 

AKO TO BUDE PREBIEHAŤ?

1. Na workshop sa môžete prihlasovať do 19. 9. 23:59. 
2. Nasledujúci deň 20. 9. o 19:00 premietneme film Babylon. Prihlásené účastníčky a účastníci na workshop budú mať vstup na premietanie zdarma. Navštívenie tohto premietania nie je podmienkou, podmienkou je iba videnie filmu Babylon.
3. Do 26. 9. 12:00 budete mať čas napísať dva kratšie texty o filme Babylon. Konkrétne zadania dostanete na mail ešte pred premietaním 20. 9. Svoje texty budete nahrávať do zdieľaného priečinku.
4. V prvé workshopové doobedie vo štvrtok 28. 9. (10:00 – 12:00) dostanete k textom spätnú väzbu a urobíte si nad nimi reflexiu. Workshop bude potom pokračovať vo štvrtkové poobedie (14:00 – 17:00) a zakončí sa v piatok doobeda (10:00 – 12:00).

 

Mgr. Šárka Jelínek Gmiterková, Ph. D. je odbornou asistentkou na Ústave filmu a audiovizuálnej kultúry Filozofickej fakulty Masarykovej univerzity v Brne. Dlhodobo sa zaoberá výskumom súčasných hereckých foriem hviezdnej slávy, venuje sa tiež problematike filmového herectva a filmového kostýmu.

Okrem toho v súčasnosti patrí k moderátorskému tímu programu Čelisti na rádiu Wave. Spolupracuje s Českou televíziou, časopisom Cinepur, kultúrnym dvojtýždenníkom A2 a MFF Karlovy Vary. Pravidelne publikuje v zahraničných časopisoch.

 

CENA

Základný účastnícky poplatok – 15 €
Študentský účastnícky poplatok – 10 €


Je potrebné sa zaregistrovať cez formulár. Kapacita workshopu je obmedzená.

 

S otázkami ohľadom workshopu sa môžete obracať na mail karin@kinousmev.sk.


Autorom fotografie je Martin Indruch.


Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Tickets
28.09.
10:00